0800 213 122 Безкоштовно по Україні
044 585 51 22 067 384 56 89 050 353 81 30 Viber Telegram [email protected]
Малокитаївська 29
Київ Карта проїзду
Працюємо по буднях 900-1800

Типи розмірів паперу

Відсутність стандартизації паперу — це вагома перешкода, що ускладнює документообіг між різними країнами світу. У роки пікового розвитку промислового друку це стало надзвичайно помітно. Перший крок до стандартизації форматів був зроблений у 1922 році. Завдяки цьому зараз замовники друкованої продукції та офісні спеціалісти можуть легко обрати потрібний формат і замовити його.

Система стандартизації принесла і фінансову вигоду. Так, друк документів стандартних форматів обходиться значно дешевше, ніж при використанні нестандартних розмірів паперу. Не менш важливо, що в кожного українця є можливість придбати універсальний папір для будь-яких цілей. Його використання не обмежується рекламними кампаніями та офісними задачами. Це корисний матеріал для навчання і творчості в будь-якому віці.

Стандартизація паперу: історія розвитку

В 1922 році з’явилася система розмірів DIN 476. Її започаткував німецький інженер Вальтер Порстман. Стандарт дуже швидко поширився європейськими країнами та замінив інші формати паперу. DIN 476 — це незалежна система розмірів аркушів. Уже в 1975 році стандарт використовувався в 88 країнах. В 1977 році він був ухвалений як міжнародний стандарт ISO 216.

Згідно із цим документом існує три серії форматів:

  • А — найрозповсюдженіша завдяки універсальності в офісі, навчальних закладах і серед побутових споживачів;
  • В — серія, що не дуже часто зустрічається в офісах, проте активно використовується, коли потрібно надрукувати рекламу, посвідчення чи інші видання;
  • С — конвертний формат із лінійкою розмірів від С0 до С10.

Ця стандартизація притаманна більшості країн світу. Серед виключень Канада, США та ще декілька країн. Вони використовують американські формати, серед яких Letter і Legal.

Також варто згадати про додаткову серію Supplementary Raw Format. Цей папір використовується для комерційного друку на професійному обладнанні. Він має високу щільність, якість, та відбирається під конкретні моделі техніки.

Серія А — найпопулярніший формат сьогодення

Папір серії А вже давно став певним нормативом для різних сфер життєдіяльності. Він використовується для діловодства, виробничої сфери, навчальних, творчих і побутових задач. Пропонуємо розглянути найпопулярніші формати цієї серії.

  1. Формат A0 — наймасштабніше рішення серії. Має стандартну площу — 1 м2. Найчастіше такі великі аркуші використовують архітектори, дизайни та студенти. Вони ідеально підходять для креслень, на яких потрібно виконати максимальну деталізацію зі збереженням концепції.
  2. Формат А1 — найчастіше реалізується як папір, на якому друкуються або малюються карти, плакати та технічні креслення. На аркуші 594 ? 841 мм усе ще зручно виконувати роботи з високим рівнем деталізації.
  3. Формат А2. Усе ще залишається актуальним для створення візуальних матеріалів. Використовується не лише інженерами й архітекторами, а і студентами, які виконують курсові роботи.
  4. Формат А3. Його часто обирають для малювання настінних газет і створення інших візуальних матеріалів. По суті, це два аркуші А4. Проте для друку на А3 потрібне спеціальне друкарське обладнання.
  5. Формат А4 є зіркою сьогодення, адже завдяки універсальності використовується всюди. Статистика говорить, що саме цей формат обирають у 80% випадків для друку документів. Він підходить як для комерційного, так і для побутового використання. Може мати різну щільність і колір, що впливає на його призначення.
  6. Формат А5 — це вдвічі зменшений А4. Найчастіше ви зустрічаєте його в рекламних листівках, блокнотах, зошитах, а іноді — книгах. Де досить зручний і компактний формат, який легко переносити із собою.

Папір формату А є найрозповсюдженішим у різних сферах діяльності. Він входить у метричну систему стандартизації.

Серія В: кращий вибір для реклами

Коли мова йде про створення рекламних матеріалів, варто перейти до паперу серії В. Ці аркуші якнайкраще підходять для створення привабливих листівок і інших видань. Як розміри, так і технічні особливості роблять папір форматів В ідеальним варіантом для використання з метою кольорового друку.

  1. Папір серії В обирають дизайнери, художники та видавці. Друк на ньому виконується з метою промислового й комерційного призначення.
  2. Папір серії В підходить для обрізки без залишків, а з форматом А цього нереально досягнути.
  3. Папір серії В — ідеальний варіант для державних і приватних установ. У випадку необхідності знищення це буде дуже легко зробити.

Якщо говорити про призначення форматів В, то можна сміливо сказати, що вони покривають ті рішення, які не змогла охопити серія А.

Серія SRA: комерційне рішення

Аркуші SRA були стандартизовані 1995 року. У їхній основі стандартні пропорції ISO стандарту. Вони доступні в декількох розмірах:

  • SRA0 — 900 x 1280;
  • SRA1 — 640 x 900;
  • SRA2 — 450 x 640;
  • SRA3 — 320 x 450;
  • SRA4 — 225 x 320.

Цей формат надає можливість виконувати друк із залишками на обрізання чи складання. Наявність додаткового простору й можливості досягнути максимальної точності є обов’язковою для масштабного друку. Найчастіше SRA використовується типографіями з наявністю професійного обладнання.

Великий асортимент якісного паперу в Buromax

Обирайте папір потрібного формату на сайті Buromax. Користуйтеся фільтрами та консультуйтесь із нашими експертами. Buromax — це ваша можливість замовити папір поштучно чи гуртом із доставкою в будь-яку точку України.

Історія графітового олівця
[alert text]